Powszechny stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać rozmiar w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Powszechny stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać rozmiar w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Jajo przesuwa się w kierunku macicy. jajo niezapłodnione żyje do 24 godzin.

Większość kobiet jest płodnych przez około 6 dni – 5 przed owulacją i dniem miesiąca owulacji. Zwykłe przygotowanie w gospodarstwie domowym wykorzystuje różne metody określania czasów płodności.

Powinieneś użyć rodziny, która jest naturalna, aby regulować na kilka sposobów:

Metoda rytmiczna. Spośród najwcześniejszych metod normalnego przygotowania rodziny opiera się ona po prostu na kalendarzu. Normalność kobiety trwa od 28 do 32 razy. Owulacja występuje zwykle około 14 dnia. Jesteś najbardziej płodna, więc unikasz braku ochrony w dniach od 8 do 19, od tego czasu.

Owulacja szyjki macicy lub technika śluzowa. Tutaj monitorujesz swoje marki. Kiedy owulujesz, Twoja jest oczywista, elastyczna i wilgotna, jak naturalne białko jaj. Zapisujesz, jaki jest twój śluz, aby wiedzieć, kiedy masz owulację.

Technika podstawowej temperatury ciała (BBT). Twoje ciepło może wzrosnąć od 0,5 do 1 poziomu za każdym razem, gdy owulujesz i pozostać tam do następnego czasu trwania. Dzięki tej konkretnej technice codziennie bierzesz ciepło przed snem, tuż przed tym, jak faktycznie masz cokolwiek do spożycia lub wchłonięcia. BBT, gdy owulacja już wystąpiła, nie jest dobrym sposobem na zapobieganie ciąży, ponieważ twoja temperatura mówi.

Technika objawowo-termiczna. W tym przypadku łączysz kilka metod, zwykle BBT i śluz szyjkowy. Korzystanie z kilku technik może dać ci lepsze pojęcie o tym, co dzieje się w twoim ciele

Normalne przygotowanie rodziny nie jest tak skuteczne jak inne. Według CDC cena awarii wynosi 24%. Oznacza to, że około 1 na 4 kobiety stosujące normalne przygotowanie członków rodziny powinno.

Musisz być ostrożny, sumienny i wykazać się dużą dozą samokontroli, aby praktykować planowanie rodziny, które jest naturalne. Aby odnieść sukces, musisz całkowicie przestrzegać instrukcji.

Oczywiste jest, że jest to ściśle związane z dobrostanem psychicznym kobiet. i częściej dotykają kobiety w wieku rozrodczym niż mężczyzn lub kobiety po menopauzie. Estrogen może być również powiązany z zaburzeniami nastroju, które występują tylko u kobiet – zaburzeniem napięcia przedmiesiączkowego, które jest plusem dysforycznym.

To, jak estrogen wpływa na samopoczucie, jest znacznie mniej proste. Czy to estrogen to za dużo? Niewystarczający? Tak się składa, że ​​psychologiczne skutki estrogenu są prawie tak mistyczne jak same emocje.

Począwszy od okresu dojrzewania, jajniki kobiety zaczynają uwalniać estrogen w koordynacji z każdym miesięcznym cyklem miesiączkowym. W połowie cyklu ilości nagle rosną, wyzwalając produkcję jajka (). Potem spadają równie szybko. W pozostałej części poziom estrogenu rośnie i spada stopniowo co miesiąc.reprostal tabletki

Normalne ilości estrogenu często się różnią. Duże rozróżnienia są typowe dla kobiety o różnym czasie lub między dwiema kobietami w dniu, w którym jest to samo co rundy. Rzeczywisty poziom, który jest mierzony, nie przewiduje zaburzeń psychicznych.

Nie znaczy to, że estrogen nie jest głównym graczem regulującym nastroje. Estrogen działa na całym ciele fizycznym, w tym w częściach tego kontrolującego uczucia.

Niektóre efekty estrogenu obejmują:

 • Zwiększenie serotoniny, a także prawdziwego zakresu receptorów serotoninowych w.
 • Zmiana sposobu wytwarzania, a także wpływu endorfin, „poprawiających samopoczucie” chemikaliów w.
 • Ochrona nerwów przed uszkodzeniem i prawdopodobnie stymulującym wzrostem nerwów.

Co te skutki oznaczają u kobiety, czego nie można przewidzieć indywidualnie. Działania estrogenu są zbyt złożone, aby naukowcy mogli je w pełni zrozumieć. Na przykład, pomimo ewidentnie pozytywnych skutków estrogenu, u wielu kobiet emocje ulegają poprawie, gdy estrogen jest niski.

Niektórzy eksperci uważają, że niektóre kobiety mogą być bardziej podatne na cykl, którym są normalne zmiany menstruacyjne estrogenu. Zalecają, aby to kolejka górska hormonów, które w latach reprodukcyjnych powodują zaburzenia nastroju.

Aż 90% kobiet napotyka nieprzyjemne objawy przed ich upływem. Jeśli objawy są wystarczająco poważne, aby wpływać na standard życia, określa się je jako (PMS). Ogólnie rzecz biorąc, PMS występuje wszędzie tam, gdzie:

 • rzeczywiste i objawy, które są emocjonalne niezawodnie na kilka dni przed wieloma kolejnymi miesiączkami (czas trwania).
 • Objawy ustępują po zakończeniu okresu i nie występują w innych przypadkach.
 • Objawy powodują poważne problemy osobiste, takie jak w miejscu pracy, na uczelni lub w innym miejscu).
 • Żadne leki, lekarstwa, alkohol ani inne schorzenia nie mogą być winne.

, zapalenie dłoni lub stóp oraz tkliwość to typowe objawy fizyczne. Doświadczanie skrajnie psychologicznych, przeżywanie, złość i drażliwość lub posiadanie i wycofanie, które ma charakter społeczny. Aż od 20% do 40% kobiet może mieć PMS w pewnym prawdziwym momencie życia.

„”

jest miednicą i niższą, którą napotykają niektóre kobiety. zwykle występuje w połowie drogi między; stąd słowo mittelschmerz, co pochodzi od niemieckich słów „środek” i „ból”.

Ból związany z owulacją może różnić się od ukłucia, które jest łagodnym, poważnym dyskomfortem i często utrzymuje się od minut do godzin. Ogólnie rzecz biorąc, z jednej strony uważa się, że dotyczy to miednicy i może się różnić w zależności od tego, który jajnik uwalnia komórkę jajową w danym miesiącu cyklu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielkie krwawienie z pochwy lub wydzielina. Niektóre kobiety napotykają, szczególnie jeśli dyskomfort jest poważny.

Wiele kobiet nigdy nie doświadcza bolesnej owulacji. Niemniej jednak niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w połowie cyklu i mogą określić na podstawie bólu, że owulują w miesiącu.

Bycie jajkiem rozwija się w jajniku, jest otoczone płynem pęcherzykowym. Podczas owulacji jajo, a także płyn, wraz z niektórymi, są uwalniane przez jajnik. Chociaż dokładna przyczyna mittelschmerz nie jest znana, uważa się, że płyn lub może podrażniać wyściółkę związaną z jamą żołądka, powodując dyskomfort. Ból ustępuje wkrótce po uwolnieniu komórki jajowej lub po wchłonięciu płynu lub krwiobiegu przez ciało fizyczne.

Owulacja zwykle występuje na około dwa tygodnie przed twoim cyklem, czyli następnym czasem związanym z dyskomfortem, co sprawia, że ​​mittelschmerz jest łatwy do rozpoznania. Aby pomóc ustalić, czy dyskomfort jest związany z owulacją, lekarz może poprosić o sporządzenie wykresu cykli, które są miesiączkowe, odnotowując wszelkie epizody dyskomfortu, a także lokalizację dyskomfortu (uczucie bólu podczas owulacji występuje zwykle w jednej części zmniejszony żołądek). Twój lekarz może dodatkowo wykonać badanie żołądka i badanie miednicy, aby wykluczyć inne możliwe, takie jak torbiel na jajniku.yourpillstore.com Jakiekolwiek nieprawidłowości w badaniu, może zlecić badania krwi lub prześwietlenia, aby ustalić przyczynę bólu, jeśli ból jest silny lub lekarz zauważy.

„”

31 października 2008 – Czy kobiety mogą dać znać mężczyznom, że są płodne, poprzez stłumione zmiany w ich głosie?

Badanie, które jest nowością w wykonalnym łączu internetowym między rodzajami modyfikacji głosu kobiety, gdy osiąga ona swój płodny okres trzydziestu dni.

Niniejsze badanie było współautorem Gregory’ego Bryanta i Martie Haselton podczas University of Ca, l. a ..

Spotkali 69 kobiet w średnim wieku chronologicznym 20, z których każda miała regularne okresy i nie stosowała hormonów.

Następnie naukowcy stworzyli dwa zestawy przykładów głosu poprzez poszczególne osoby.

Jedno nagranie głosowe zostało zrobione za każdym razem, gdy kobiety były w szczytowym okresie płodności. Kolejna została wykonana, gdy byli pod koniec, który jest niski.

Oczekiwano, że wszystkie kobiety powiedzą wyrażenie „Cześć, jestem uczniem na UCLA”. Dodatkowo kazano im wypowiadać sekwencję dźwięków samogłosek, na przykład „eh” w „zakładzie”.

Tak się składa, że ​​kiedy panie były w okresie płodnym, wysokość ich dźwięków znacznie wzrosła w porównaniu z nagraniem wykonanym w okresie płodnym.

Ale działo się to tylko wtedy, gdy wypowiadali wyrok, a nie wtedy, gdy ktoś wymawiał samogłoski.

Ta różnica w skoku była najlepsza podczas wielu okresów płodności kobiet 2 razy wcześniej. To „okno” występuje wtedy, gdy kobiety mają rzeczywiście najwyższe prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Autorzy badań zamieszczają artykuły w publikowanych artykułach ze względu na wyniki, które ich praca wzbogaca zbiór badań pokazujących, że kobiety mogą uczestniczyć w przytłumionych, nieświadomych zachowaniach przez cały okres ich płodności.

Autorzy przytaczają wcześniejsze badania, że ​​kobiety ubierają się bardziej atrakcyjnie, gdy są, a egzotyczne tancerki dają najwięcej wskazówek, gdy są dużo płodne.

Naukowcy uważają, że możliwe jest, aby w ekstremalnych okresach wirowały hormony, które są tak płodne, jak hałasuje głos.

Badanie ukazało się w wydaniu czasopisma z 2008 roku Biology Letters grudzień.

Informacje dotyczące zdrowia WebMD sprawdzone przez 31, 2008

ŹRÓDŁA październik:

Bryant, G. i Haselton, M., Listy biologiczne, Grudzień 2008.

Wprowadzenie informacji, UCLA.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Próbujesz mieć dziecko, ale macierzyństwo po prostu się nie zdarza? Być może zastanawiasz się, czy musisz sprawdzić, czy Ty lub Twój partner macie problem zdrowotny. Poświęć kilka minut na odkrycie, co oznacza bezpłodność i co może ją powodować. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie będą Twoje kolejne kroki.

Lekarze nazywają to bezpłodnością, gdy nie spodziewasz się po regularnym seksie bez stosowania antykoncepcji roku. Jeśli jesteś kobietą powyżej 35 roku życia, oznacza to, że nie zajdziesz w ciążę po sześciu miesiącach.

Bezpłodność nie zawsze oznacza, że ​​jesteś „bezpłodny” – nie możesz mieć dziecka. Połowa par, które szukają pomocy, może w końcu mieć dziecko samodzielnie lub z pomocą lekarza.

Ludzie mogą mieć problem z płodnością. Oboje partnerzy mają problemy z płodnością, au około 15% par nie znaleziono przyczyny po wykonaniu wszystkich testów u około 20% niepłodnych par. To naprawdę nazywa się niepłodnością, która jest niewyjaśniona.

Najczęstszym powodem niepłodności jest problem, w tym np. Bycie facetem

 • minimalna, co oznacza, że ​​w nasieniu jest naprawdę za mało lub nie ma go wcale
 • Twoje nasienie nie idzie zgodnie z zaleceniami, co nazywa się niską ruchliwością plemników.
 • Niezwykle wytworzyłeś nasienie.
 • Twoje przewody nasienne są zatkane.

Innym częstym problemem jest krótkotrwały spadek poziomu wytwarzanego nasienia. Może to mieć miejsce za każdym razem, gdy bolą cię jądra. Na przykład może się zdarzyć, że jądra były zbyt gorące przez zbyt długi czas lub być może miałeś kontakt z chemikaliami lub przyjmowałeś leki, które wpływają na prawdziwą metodę wytwarzania nasienia.

Jeśli pijesz dym lub alkohol, płodność plemników może spaść.

Ponadto mężczyźni od 40 roku życia faktycznie mają obniżoną płodność.

Głównym powodem bezpłodności jest to, że nie uwalniasz komórki jajowej z jajnika, którego nie owulujesz, co oznacza. Główną przyczyną jest stan zwany zespołem policystycznych jajników.

Problemy z jajowodami, które przenoszą jaja przez jajnik do macicy, są wyraźną przyczyną częstą. Często rury są zatkane przez tworzenie się tkanki bliznowatej po infekcji lub stanie zwanym.

może prowadzić do problemów z płodnością u kobiet, istotną rolę może również odgrywać nadwaga lub niedowaga.

Jeśli jajo przedostanie się przez jajowody, wiele rzeczy może powstrzymać je przed zagnieżdżeniem się w macicy. I śluz szyjki macicy uszkadza nasienie lub spowalnia ich postęp.

U kobiet płodność spada wraz z wiekiem, a tym bardziej po 35 roku życia. Zachodzenie w ciążę po 45 roku życia jest rzadkie.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 marca 2019 r

ŹRÓDŁA: 

Globalna Rada ds. Informacji i Upowszechniania Niepłodności.  

Podręcznik Merck 2005.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli masz i dlatego myślisz, prawdopodobnie masz kilka ważnych pytań. Czy jest to dla mnie bezpieczne? Czy to utrudni mi osobiste poczęcie? Radzę sobie z moimi oczekiwaniami, jeśli to zrobię, w jaki sposób? Czy moje leki przeciwdrgawkowe mogą zaszkodzić dziecku?

Na szczęście większość kobiet z padaczką rodzi normalne, zdrowsze dzieci. Zainwestuj środki ostrożności, Twoja szansa na urodzenie dziecka, które jest zdrowe, przekracza 90%. Istnieje zwiększone niebezpieczeństwo. Jednak ścisła współpraca z lekarzem może pomóc zminimalizować te zagrożenia.

Powinieneś porozmawiać ze swoim neurologiem i swoim, zanim spróbujesz począć. Wielu lekarzy zaleca, aby kobiety z padaczką były pod opieką położnika, który jest obciążony dużym ryzykiem. Obaj będą chcieli cię uważnie obserwować przez cały czas.

Możliwe, że posiadanie epilepsji może utrudnić spełnienie oczekiwań. Kobiety z padaczką mają w rzeczywistości mniej dzieci niż kobiety z podstawowymi. Ich cena płodności jest od 25% do 33% niższa od średniej. Dlaczego to? Oto kilka możliwych powodów

 • Kobiety z padaczką mają w rzeczywistości wyższe ceny niektórych schorzeń, które mogą powodować bezpłodność. Jednym z nich jest zespół policystycznych (PCOS), czyli jajnik.
 • Kobiety z padaczką są bardziej skłonne do nieregularnych cykli menstruacyjnych, co może utrudniać osiągnięcie oczekiwań.
 • Kobiety z padaczką będą również bardziej podatne na cykle menstruacyjne, które nie wytwarzają komórki jajowej. Nazywa się je rundami bezowulacyjnymi.
 • Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na ilość hormonów w jajnikach, co może wpływać na funkcje rozrodcze.
 • Kobiety z padaczką są bardziej skłonne do nieprawidłowości w hormonach zaplątanych w ciąży.

Badanie z 2018 roku wykazało, że ogólnie kobiety z padaczką, które nie miały w przeszłości reputacji bezpłodności, są tak samo podatne na zajście w ciążę, jak kobiety bez epilepsji.

Jeśli napady nie są pod kontrolą, wpłynie to również na twoją płodność. Eksperci twierdzą, że kiedy kobieta ma napady, które trwają cały czas, jej ciało przygotowuje się do owulacji, mogą zakłócać sygnały, które powodują ten proces.

Po zajściu w ciążę o wiele ważniejsza będzie kontrola napadów. Napady drgawek podczas macierzyństwa mogą wpłynąć na dobre samopoczucie dziecka. Możesz upaść lub dziecko zostanie pozbawione powietrza podczas napadu, co może zranić dziecko, zwiększając jednocześnie ryzyko urodzenia martwego dziecka.

jest objawem, który wiele kobiet napotyka w okresie menstruacji. Elementem, który jest kluczem odstawionym od ich form może być synchronizacja znaków. PMS przypisano ponad 150 różnych objawów, ale cechą charakterystyczną problemów związanych z PMS jest występowanie w ciągu dwóch tygodni przed rozpoczęciem miesiączki (mniej więcej w czasie). Zaburzenia napięcia przedmiesiączkowego, które są dysforyczne PMDD) to cięższy podtyp PMS, który obejmuje więcej rodzajów objawów psychologicznych (takich jak smutek, wahania nastroju, drażliwość i utrata pożądania). Kobiety doświadczające rozpaczy związanej z PMS i PMDD zgłaszają ulgę, która jest dramatyczna dla ich objawów, gdy trwają miesiączki.

Z drugiej strony – nazywane klinicznie – utrzymuje się co najmniej kilka tygodni lub dłużej i wiąże się z emocjami beznadziejności i bezradności. Duża depresja może być związana z niezdolnością do wykonywania codziennych zadań i interakcji społecznych, a także z utratą chęci do zadań, które wcześniej sprawiały przyjemność.

Pomimo regularnego występowania rozpaczy wśród kobiet, wiele osób czuje się zbyt odseparowanych i zawstydzonych, by rozmawiać o swoich objawach z lekarzem. Niezwykle ważne jest, aby uczciwie podzielić się swoimi objawami z lekarzem, szczególnie jeśli odczuwasz utratę apetytu, skrajną nerwowość lub brak zainteresowania lub niemożność wykonywania codziennych czynności. Środki zaradcze są dostępne dla wszystkich form rozpaczy i dla PMS. i PMDD

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 21, 2019

ŹRÓDŁO: październik 

Forrester- Knauss C. BMC Public Wellness, Październik 2011.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W Stanach Zjednoczonych średni wiek dla „naturalnego” to 51 lat. Niemniej jednak, z powodu genetyki, choroby lub, niektóre kobiety przechodzą przed chronologicznie 40 rokiem życia. Menopauza, która występuje przed tym wiekiem, indukowana lub naturalna nazywana jest „przedwczesną” menopauzą.

Oprócz pracy z innymi objawami, które towarzyszą menopauzie, wiele kobiet przechodzi menopauzę, która jest przedwczesna, aby poradzić sobie z bardziej realnymi i psychologicznymi problemami. Kobieta, która tego chce, może mieć kłopoty na przykład, ponieważ menopauza sygnalizuje koniec płodności kobiety.

wczesnej menopauzy są często takie same, jak te wykonywane przez kobiety przechodzące menopauzę, która jest naturalna, może obejmować:

 • Nieregularne lub nieodebrane czasy trwania
 • czasy, które są cięższe lub lżejsze niż typowe
 • (nagłe uczucie ciepła, które rozprzestrzenia się na górnej części ciała

Te objawy wyraźnie wskazują, że jajniki produkują mniej.

Niektóre kobiety mogą doświadczać wraz z powyższymi objawami

 • (może również stać się cieńszy i mniej wszechstronny)
 • drażliwość i pogorszenie ()
 • zmiany psychiczne (drażliwość, wahania nastroju, umiarkowane)
 • , , lub usta

Oprócz objawów wymienionych powyżej, czy przechodzisz przedwczesną menopauzę, jeśli masz mniej niż 40 lat i doświadczasz któregokolwiek z poniższych schorzeń, powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia:

 • Przeszedłeś lub
 • Ty lub członek rodziny masz polubienie, lub
 • Próbowałeś być bezskutecznie dłużej niż przez rok
 • Twoja mama lub siostra wykwalifikowana menopauza, która jest przedwczesna i zdiagnozuje wczesną menopauzę, Twój lekarz najprawdopodobniej wykona i wylosuje, aby wykluczyć inne warunki, takie jak macierzyństwo i choroba. On lub ona może dodatkowo zakupić test, aby określić Twoje kwoty. Niższy poziom estradiolu może wskazywać, że jajniki zaczynają zawodzić. Ilekroć poziom estradiolu jest poniżej 30, może to sygnalizować, że jesteś w okresie menopauzy.

  Niemniej jednak najważniejszym testem, który jest ważny w identyfikacji wczesnej menopauzy, jest test, który zwiększa poziom hormonu folikulotropowego (FSH). FSH powoduje, że jajniki wytwarzają estrogen. Ilekroć twoje jajniki spowalniają produkcję estrogenu, poziom FSH wzrasta. Ilekroć poziom FSH przekracza 40 mIU / ml, zwykle oznacza to menopauzę.

  W ciąży chodzi o wyczucie czasu. Musisz upewnić się, że warunki są odpowiednie dla nasienia i komórki jajowej. Twój cykl, który jest menstruacyjny, może ci podpowiedzieć, kiedy twoje ciało jest gotowe do rozpoczęcia tego procesu.

  Jest to pierwszy krok do nauczenia się dni, w których jest wielu płodnych. Większość kobiet ma 28-dniowy cykl menstruacyjny. Oznacza to, że każdy miesiąc może zajść w ciążę około 6 razy. Obejmuje to czas, w którym jeden z twoich jajników uwalnia komórkę jajową, zwaną owulacją, a także 5 razy wcześniej. Uprawianie seksu na tym ekranie jest kluczowe. Nie możesz zajść w ciążę bez owulacji i monitorować miesięczne miesiączki, aby poznać płodność swojego organizmu.

  Aby to rozgryźć, musisz sporządzić wykres swojego cyklu miesiączkowego i czasu jego trwania. Dzień 1 jest pierwszym dniem obowiązywania. Ponieważ okres twojego okresu może się nieco różnić od każdego miesiąca, najlepiej jest śledzić kilka miesięcy.

  Gdy uzyskasz średnią, odejmij 18 razy najkrótszy okres. To jest dzień, który prawdopodobnie będzie płodny. Następnie odejmij 11 razy przez najdłuższy okres twojego cyklu. To ostatni dzień, który prawdopodobnie będzie płodny. Uprawianie seksu między tymi dwoma okresami zapewni ci najlepszy zastrzyk w zajściu w ciążę.

  To także pomysł, który warto zwrócić uwagę na oznaki, że organizm jest gotowy do owulacji. Sprawdzanie ciała, które ma temperaturę podstawową, jest z pewnością jedną z metod, aby to zrobić.

  BBT jest twoją gorączką, która zaczyna się wczesnym rankiem. Po prostu nieznacznie się podnosi – czasami o mniej niż stopień – i utrzymuje się wyżej, aż do rozpoczęcia okresu po owulacji. Możesz dostrzec subtelne zmiany, które oznaczają, że jeden z jajników uwolnił komórkę jajową, jeśli codziennie rejestrujesz temperaturę.

  Aby wziąć BBT, musisz:

  pracować z ciałem, które jest podstawowe. Jest bardziej wrażliwy i bolesny niż standardowy i pokaże zmiany ciepła do niewielkiej części poziomu. Można je kupić w wielu aptekach za mniej niż 20 USD.

  Niektórzy ludzie mają problemy, nigdy, przenigdy, aż nawet próbują mieć. To dlatego, że często problemy w rzeczywistości nie mają objawów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, czy cokolwiek Ty lub Twój partner robicie, może zmniejszyć Twoje szanse na to, czy aktywnie starasz się mieć dzieci, czy dopiero planujesz je w przyszłości.

  Możesz, chociaż nie możesz kontrolować wszystkiego, co może wpłynąć na twoją płodność, jest kilka rzeczy.

  Ludzie są podobnie narażeni na problemy z płodnością. Obaj partnerzy mają problemy lub lekarze nie mogą znaleźć przyczyny w około jednej trzeciej przypadków.

  Niektóre aspekty wpływające na zdolność pary to:

  Wiek. Kobiety mogą być tworzone z określoną liczbą. Ta ilość spada dla nich po osiągnięciu połowy trzydziestki, gdy się starzeją, co utrudnia. W wieku 40 lat ich szanse na spadek ciąży sięgają 90% do 67%. W wieku 45 lat jest to po prostu 15%. Mężczyzna jest mniej płodny po 40 roku życia.

  Czy możesz obniżyć swoje niebezpieczeństwo? W pewnym sensie. Jeśli chcesz mieć dzieci, nie zwlekaj. Im młodszy jesteś, tym lepiej.

  . Rzadziej zajdziesz w ciążę, jeśli będziesz palić lub. Tytoń i może zwiększyć ryzyko kobiet i zmniejszyć liczbę mężczyzn. Palacze papierosów dodatkowo przeszli menopauzę około kilka lat wcześniej niż osoby niepalące. Może również (ED).

  Czy możesz obniżyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Nie pal ani nie używaj żadnych wyrobów tytoniowych.

  Konsumpcja. Lekarze twierdzą, że obecnie nie ma takiej ilości, jaką można bezpiecznie pić w trakcie. Może wywołać. Może to dodatkowo obniżyć szanse na poczęcie dziecka, a intensywne spożywanie może zmniejszyć płodność plemników u mężczyzn.

  Czy możesz obniżyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Ludzie powinni unikać alkoholu, gdy próbują zajść w ciążę.

  . Panie, które są, mogą mieć i pominąć. Ale kobiety, które mają naprawdę niedowagę, również mogą mieć problemy – ich systemy rozrodcze całkowicie się wyłączają. Faceci mogą mieć plemniki o niższej jakości ED.

  © 2014 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Poprz
  • Kolejny

  Pierś to mięsień pokrywający tkankę mięśniową klatki piersiowej (piersiowej). Piersi kobiet są zbudowane z określonych mięśni, które wraz z tłuszczem wytwarzają mleko (mięsień gruczołowy). O wielkości piersi decyduje ilość tłuszczu.

  Część piersi wytwarzająca mleko jest podzielona na 15 do 20 części zwanych płatami. W obrębie każdego płata znajdują się mniejsze struktury, zwane zrazikami, w których wytwarzane jest mleko. Mleko przepływa przez sieć małych rur zwanych kanałami. Kanały łączą się i łączą w większe kanały, które ostatecznie wychodzą ze skóry w brodawki. Ciemny obszar otaczający sutek nazywany jest otoczką.

  Mięśnie łączne i więzadła pomagają piersi i nadają jej kształt. Nerwy zapewniają czucie piersi. Pierś zawiera również naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i węzły chłonne.

  • : Złośliwe komórki (rakowe) mnożą się niezbyt często w piersi, ostatecznie rozprzestrzeniając się do pozostałej części ciała, jeśli nie są leczone. Rak piersi występuje prawie wyłącznie u kobiet, chociaż dotyczy to mężczyzn. Wskazania raka piersi obejmują obrzęk, krwawienie z brodawki lub zmiany w naskórku.
  • (DCIS): rak piersi w komórkach przewodów, który nie zajął dużo głębiej ani nie rozprzestrzenił się po organizmie. Kobiety zidentyfikowane jako chore na DCIS mają wysokie prawdopodobieństwo wyleczenia.
  • (LCIS): Chociaż nazywany jest rakiem LCIS, który występuje w komórkach zrazików produkujących mleko, nie atakuje ani nie rozprzestrzenia się i nie jest to rak, co jest prawdą. Niemniej jednak kobiety z LCIS mają faktycznie zwiększone prawdopodobieństwo rozwoju piersi, które są inwazyjne w najbliższej przyszłości.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach przewodów, a następnie wnika w głąb piersi, zachowując potencjał dystrybucji do pozostałej części ciała (przerzuty). Inwazyjny rak przewodowy jest uważany za najbardziej powszechny typ raka piersi.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach zrazikowych produkujących mleko, a następnie wnika w głąb piersi, zachowując potencjał dystrybucji do pozostałej części ciała (przerzuty) Inwazyjny rak zrazikowy jest postacią rzadką w przypadku guzów nowotworowych.
  • : nieszkodliwy (niezłośliwy), wypełniony płynem worek, który zwykle rozwija się u kobiet w wieku 30 lub 40 lat. Torbiele piersi mogą powodować tkliwość i mogą zostać odsączone.
  • : naprawdę typowy guz niezłośliwy, który jest lity na piersi. Typowy gruczolakowłókniak powoduje bezbolesny, ruchomy obrzęk piersi najczęściej występuje u kobiet w wieku 20 lub 30 lat.
  • : Powszechny stan, w którym niezłośliwe guzki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać rozmiar w trakcie cyklu, czyli miesiączka.
  • : Biopsja piersi może wykazać niezbyt często wyglądające normalnie komórki niezłośliwe, które są przewodowe. Występowanie typowego rozrostu może nieznacznie zwiększyć ryzyko raka piersi w ciągu życia kobiety.
  • : Nieprawidłowo wyglądające komórki namnażające się w przewodach piersiowych (atypowy rozrost przewodowy) lub zrazikach (atypowy rozrost zrazikowy), często wykrywany podczas biopsji piersi. Chociaż stan nie jest nowotworowy, kobiety z atypowym rozrostem są od czterech do pięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu z kobietami bez żadnych nieprawidłowości w piersiach.
  • : Niezłośliwa, brodawkowata masa piersi, która rośnie wewnątrz przewodów piersiowych. Uważa się, że brodawczaki wewnątrzprzewodowe są obrzękiem lub powodują wyraźny lub krwawy wyciek płynu przez sutek.
  • Adenoza piersi: nienowotworowe powiększenie zrazików piersi. Adenoza może wyglądać jak rak piersi na mammografii, dlatego może być potrzebna biopsja, aby wykluczyć raka piersi.
  • : rzadki, zwykle duży, szybko rosnący guz piersi, który w USG wygląda jak gruczolakowłókniak. Guzy liściaste są złośliwe lub łagodne najczęściej rozwijają się u kobiet po czterdziestce.
  • : W reakcji na uraz w części tłuszczowej piersi może rozwinąć się guzek tkanki bliznowatej. Ta masa może wyglądać jak rak piersi w ocenie lub na mammografii.
  • : podrażnienie piersi, powodujące zaczerwienienie, dyskomfort, ciepło i stan zapalny. Matki karmiące są bardziej narażone na zapalenie gruczołu mlekowego, które zwykle jest całkowitym następstwem zakażenia. 
  • : Złogi wapnia w piersi są definitywnym odkryciem, które jest powszechnym wynikiem mammografii. Wzorzec wapnia może zalecać guzy nowotworowe, powodując testy, które są dalej biopsją.
  • : Nadmierny rozwój męskich piersi. Ginekomastia może mieć wpływ na noworodki, chłopaków i mężczyzn.

  bez względu na to, czy zajmuje ci to trochę czasu, dobrym sposobem na zwiększenie szans jest sporządzenie wykresu okresu płodności. Jeśli to zrobisz, możesz znaleźć najlepszą szansę, aby to się stało.

  Podczas owulacji przechodzisz przez swój cykl, a twoje ciało daje różne wskazówki, kiedy możesz je pokazać. Musisz tylko wiedzieć, jak ich szukać.

  W ramach tworzenia wykresów musisz:

  • Sprawdź, czy i kiedy jesteś.
  • Weź swoje ciało, które jest „temperaturą podstawową” – ciepło, gdy jesteś w pozostałym.
  • Zbadaj swój śluz szyjkowy.
  • Śledź, kiedy zaczyna się miesiączka.
  • Zwróć uwagę, jeśli masz.

  zrozumienie tych informacji może mieć znaczenie. Jajko, które regularnie uprawia seks w tym czasie, zwiększa swoje szanse na zajście w ciążę, chociaż przeciętna para zajdzie w ciążę po około 5 lub 6 miesiącach prób, ludzie, którzy wiedzą, jak dowiedzieć się, czy i kiedy kobieta owuluje lub wypuszcza.

  Domowe testy i produkty oferują inny sposób monitorowania okresu płodności. Niektórzy ludzie używają ich obok tradycyjnych strategii, podczas gdy inni używają ich jako alternatywy.

  Zestawy predyktorów owulacji (OPK). Są w większości aptek i kosztują od 20 do 75 dolarów miesięcznie. Sprawdzana przez nich ilość hormonów luteinizujących (LH) w twoim.

  Zestawy mogą ci powiedzieć, kiedy masz gwałtowny wzrost ilości LH, który ma miejsce od 12 do 36 godzin przed owulacją. Badania wykazały, że zestawy są w ponad 90% dokładne.

  Najnowsze OPK są elektroniczne. Są nieco droższe, ale mają wyświetlacz, który jest łatwiejszy do odczytania.

  Testy owulacyjne progesteronu. Jest to w aptekach lub kupowane online za około 40 USD miesięcznie. Kilkakrotnie badają znaną ilość metabolitu progesteronu w moczu. Ilości metabolitów zwykle zwiększają się w ciągu 24-36 godzin od owulacji … po owulacji, więc znalezienie metabolitu progesteronu w moczu może oznaczać 

  lub mikroskopy „paprociowe”. Są to małe mikroskopy – często zaprojektowane tak, aby wyglądały jak szminki – które badają przykład twojej śliny. Wraz z rozwojem w kierunku owulacji zwiększa się również ilość sodu w ślinie. Kiedy przyjrzymy się ślinie pod mikroskopem, sód tworzy wzór przypominający liście paproci.

  Jajniki mogą być ważną częścią. Ich praca jest dwojaka. Wytwarzane są przez nie hormony, w tym wywołujące miesiączki. Ich funkcją może być również wypuszczenie co najmniej jednego jaja na ewentualny miesiąc zapłodnienia.

  Może to powodować wiele różnych stanów, od cyst po guzy. Jajniki obserwuje się w zredukowanym. Oznacza to, że w dolnej części brzucha – poniżej pępka – i miednicy, jeśli odczuwasz ból jajników, najprawdopodobniej to poczujesz. Konieczne jest, aby regularnie badać go u lekarza. Przyczyną tego jest kilka różnych warunków.

  Bolesność jajników może być ostra lub przewlekła. Ostry ból jajników pojawia się szybko (więcej niż kilka minut lub razy) i ustępuje w krótkim czasie. Przewlekły ból jajników zaczyna się wolniej. Potem trwa wiele miesięcy lub dłużej.

  Dyskomfort jajników może być stały. Albo może przyjść i dostać. Może się pogorszyć w przypadku niektórych zadań, takich jak oddawanie moczu. Dlatego może być umiarkowane, że prawie tego nie zauważysz. Lub dyskomfort w jajnikach jest zatem poważny, ponieważ zakłóca codzienne życie.

  Metody stosowane przez lekarza do rozpoznawania bólu jajników są różne. Powinny być oparte na przypuszczalnej przyczynie. Niezależnie od tego, twój lekarz zbiera całą historię medyczną i zadaje pytania dotyczące twojego dyskomfortu. Obawy mogą obejmować:

  • Gdzie odczuwasz ból?
  • kiedy to się zaczęło?
  • Jak często odczuwasz dyskomfort?
  • Czy aktywność powoduje lepszy czy gorszy dyskomfort?
  • więc jakie to dokładnie uczucie – umiarkowane, piekące, obolałe, ostre jak brzytwa?
  • jak dokładnie ten dyskomfort wpływa na Twoje życie, a codzienne testy, takie jak i inne rodzaje obrazowania, mogą skupić się na przyczynie odczuwania bólu. Oto zestawienie niektórych możliwych przyczyn dyskomfortu w jajnikach oraz dokładnie, jak zostały one leczone i zdiagnozowane.

   Cysty to wypełnione płynem worki, które mogą tworzyć się w jajnikach. Występują bardzo często u kobiet, zwłaszcza w okresie rozrodczym. Często powstają w trakcie procesu. Może to nastąpić, gdy jajo nie zostanie uwolnione lub gdy worek – pęcherzyk – utrzymujący jajo nie rozpuści się po uwolnieniu jaja. często nie wywołują żadnych objawów i rozpuszczają się na nich. Mogą jednak powodować ból, który jest tępy i ostry jak brzytwa dyskomfort w przypadku, gdy cysta jest duża i pęka.

   Hormony! Od do, te posłańcy kobiecości mogą wpływać na nastrój, wagę, a także na twoje pragnienie. Dla wszystkich kobiet kręci się w pobliżu, ale dla innych jest to katastrofa przy każdej zmianie związanej z zakrętem hormonalnym.

   „Kobiety są, a kilka z nich jest, w znacznym stopniu dotkniętych zmianami hormonalnymi. Często dochodzi do tego, że doświadczają kompletnego przekroczenia – tak jakby na jakiś czas stracili kontrolę nad swoim życiem” – twierdzi dr Christiane Northrup, autorka książki Mądrość i Kobiece ciała Kobieca mądrość., stres, – również – są jednym z aspektów, które mogą wywołać rotację w ogonie, która jest hormonalna. Jest więc mnóstwo okazji, by coś pójść nie tak.

   W tym samym czasie Northrup informuje WebMD, istnieje wiele możliwości zmiany tego, co czujesz. „Czasami nawet najmniejsze modyfikacje mogą spowodować ogromną różnicę” – mówi.

   WebMD zapytał Northrupa i innych ekspertów o najlepsze sugestie dotyczące radzenia sobie z hormonami – od menstruacji po menopauzę i przeszłość.